Десетки медали и парични награди получиха участници във фолклорния събор край добруджанското село Дебрене

27.06.2023

 Про Нюз Добрич

27.06.2023 | 10:54

Близо 30 медала и над 100 парични награди са раздадени на участници в 54-ото издание на фолклорния събор „Песни и танци от слънчева Добруджа“, което се състоя тази събота в местността Славната канара край добруджанското село Дебрене.

 

Форумът събра над 2000 самодейци от Румъния, Украйна и областите Варна, Добрич, Ловеч, Русе и Силистра.

 

Най-малкият участник бе 2-годишната Жени Живкова от детска градина „Първи юни“ в село Бранище, а най-възрастният – 93-годишният Антон Иванов от пенсионерски клуб „Европейски гласове“ в Добрич.

 

Ето и пълното класиране от сайта на Община Добричка:

 

ПЪРВА ЕСТРАДА

 

Певчески групи

 

1. НЧ „Просвета-1900“, с. Соколово – медал и парична награда

 

2. НЧ „Свобода-1940“ , с. Стожер – парична награда

 

3. Мъжка певческа група към НЧ „Нов живот-1941“ , с. Черна – медал и парична награда

 

4. Женска певческа група към  НЧ „Нов живот-1941“ с. Черна – парична награда

 

5. НЧ „Гео Милев-1940“, с. Житница – парична награда

 

6. Група за автентичен фолклор „Пъстра китка“ към НЧ „Асен Златаров-1940“, с. Ст. Караджа – парична награда

 

7. Група за фолклор „Хърцойки“, гр. Бяла, област Русе – парична награда

 

8. НЧ „Ст. Караджа-1942“ с. Смолница – парична награда

 

 

 

Танцови групи

 

1. Танцов състав „Стари добруджанци“,  с. Соколово – медал и парична награда

 

2. Фолклорен ансамбъл „Здравец“, с. Дончево – медал и парична награда

 

3. Представителен танцов ансамбъл „Житен клас“ към НЧ „Гео Милев-1940“, с. Житница – медал и парична награда

 

4. Танцов състав „Златен клас“ към НЧ „Пробуда-1896“ , с. Победа – медал и парична награда

 

5. Танцов състав „Фолклорна магия“ към НЧ „Асен Златаров-1940“, с. Стефан Караджа – медал и парична награда

 

6. Танцов състав към НЧ „Ст. Караджа-1942“ с. Смолница  – парична награда

 

 

 

Групи за обичаи

 

1. НЧ „Димитър Минчев – 1896“, село Паскалево – „Лазаруване“- парична награда

 

 

 

Инструментални изпълнения

 

1. Господин Господинов – гъдулка, с. Черна – парична награда

 

2. Антон Тодоров – гайда, с. Дебрене – парична награда

 

3. Георги Ковачев – гайда, с. Паскалево – парична награда

 

4. Ивелин Пенчев – гайда, с. Паскалево – парична награда

 

 

 

Индивидуални изпълнения

 

1. Ивелин Божанов, с. Черна – парична награда

 

2. Стоянка Димитрова, с. Черна – парична награда

 

3. Джеврие Мехмедова, гр. Бяла – парична награда

 

4. Стаматка Кирилова, с. Соколово – парична награда

 

5. Дияна Славова, с. Соколово – парична награда

 

 

 

ВТОРА ЕСТРАДА

 

Певчески групи

 

1. НЧ „Христо  Ботев – 1941“, с. Методиево – парична награда

 

2. НЧ „Пробуждане – 1898“, с. Ломница – медал и парична награда

 

3. НЧ „Груди Филипов- 1940“, с. Божурово – медал и парична награда

 

4. НЧ „Асен Златаров – 1941“, с. Полковник Иваново – парична награда

 

5. НЧ „Никола Й. Вапцаров – 1941“, с. Стефаново – парична награда

 

6. НЧ „Захари Стоянов -1940“, с. Овчарово – парична награда

 

7. НЧ „Александър Гичев – 1907“, с. Василево – парична награда

 

8. Колектив „Карнавал“, град Одеса – медал

 

9. НЧ „Св. св. „Кирил и Методий“, с. Ф. Денково – парична награда

 

 

 

Танцови групи

 

1. НЧ „П. Р. Славейков – 1942“, с.  Бранище – медал и парична награда

 

2. НЧ „Христо Ботев – 1941“, с. Батово – парична награда

 

3. НЧ „Н. Й. Вапцаров“ – 1941“, с. Стефаново – парична награда

 

4. НЧ „Светлина – 1940“, с. Ловчанци – парична награда

 

 

 

Индивидуални изпълнения

 

1. Севдалин Асенов , с. Стефаново – медал и парична награда

 

2. Йоана Христова, с. Овчарово – парична награда

 

3. Преслава Господинова, с. Малина – медал и парична награда

 

4. Акиф Ибрям, с. Бенковски – парична награда

 

 

 

ТРЕТА ЕСТРАДА

 

Певчески групи

 

1. НЧ „Йордан Йовков – 1941“, с. Котленци – група изворен фолклор – медал и парична награда

 

2. НЧ „Георги Тодоров – 1940“, с. Владимирово – смесена певческа група – медал и парична награда

 

3. НЧ „Възраждане – 1941“, с. Одринци – Женска фолклорна певческа група – парична награда

 

4. НЧ „Свобода – 1897“, с. Гурково – ГАФ „Приселски накит“ – парична награда

 

5. НЧ „Йосиф Йосифов – 1884“, с. Карапелит  – парична награда

 

6. НЧ „Георги Сава Раковски – 1910“ , с. Златия – Певческа група – медал и парична награда

 

7. НЧ „Светлина – 1941“, с. Ведрина – парична награда

 

8. ПК „Здравец“, с. Победа – парична награда

 

 

 

Танцови групи

 

1. НЧ „Георги Тодоров – 1940“ ,  с.  Владимирово – Представителен танцов състав  за автентични танци – медал и парична награда

 

2. НЧ „Г. С. Раковски – 1920“,  с. Златия – парична награда

 

3. НЧ „Христо Ботев“, с. Миладиновци – медал и парична награда

 

4. НЧ „Свобода – 1837“, с. Гурково – парична награда

 

5. НЧ „Христо Ботев – 1941“, с. Козлодуйци – Танцов състав за автентичен фолклор – парична награда

 

 

 

Групи за обичаи

 

1. НЧ „Пробуда – 1896“, с. Победа – Група за изворен фолклор – медал и парична награда

 

 

 

Инструментални изпълнения

 

1. Александър Димитров, с. Котленци – парична награда

 

 

 

Индивидуални изпълнения

 

1. Виктория Митева, с. Владимирово – парична награда

 

2. Пламена Галева Иванова,  с. Миладиновци – парична награда

 

3. Янка Тончева, гр. Добрич – парична награда

 

4. Димитричка Радулова, с. Карапелит

 

 

 

ЧЕТВЪРТА ЕСТРАДА

 

Певчески групи

 

1. Певческа група „Жътвари“, гр. Добрич  -  медал и парична награда

 

2. Фолклорна певческа група „Каралезки славей“, с. Царевец –  медал и парична награда

 

3. Пенсионерски клуб „Брацигово“, гр. Добрич–  медал и парична награда

 

4. Клуб на пенсионера „Добруджански славей“, гр. Ген Тошево –  медал и парична награда

 

5. НЧ „Учител – 1906“, с. Слънчево, община Аксаково – парична награда

 

6. НЧ „Просвета – 1900“, с. Дъбравино, община Аврен –парична награда

 

7. НЧ „Добри Чинтулов – 1941“, с. Славеево – парична награда

 

8. ОУ „Климент Охридски“, с. Смолница – парична награда

 

9. НЧ „Ст. Караджа – 1941“ , с. Лясково – парична награда

 

10. Мъжко трио „Слънчево“,  клуб „Строител“,  гр. Варна – парична награда

 

11. НЧ „Учител – 1906“, село Слънчево, общ. Аксаково, Трио „Слънчеви напеви“ –  парична награда

 

 

 

Танцови групи

 

1. Детска певческа група „Жътвари“, гр. Добрич  – медал и парична награда

 

 

 

Инструментални изпълнения

 

1. Александър Димитров – парична награда

 

Индивидуални изпълнения

 

1. Стоян Цонев –  парична награда

 

2. Станислава Стефанова – парична награда

 

3. Кристияна Димитрова – парична награда

 

4. Ивелина Михайлова –  парична награда

 

5. Виолета Петкова –  парична награда

 

6. Росица Тодорова –  парична награда

 

7. Божидар Иванов –  парична награда

 

8. Димитрина Кънева – парична награда

 

9. Светлана Крумова –  парична награда

 

10. Кайра Левент – парична награда

 

11. Ирен Танер – парична награда

 

12. Магдалена Костадинова – парична награда

 

13. Алекс Райчев – парична награда

 

 

 

ПЕТА ЕСТРАДА

 

Певчески групи

 

1. НЧ „Просвета- 1940“, с. Плачи дол – парична награда

 

2. Пенсионерски клуб „Здравец“, с.  Плачи дол – парична награда

 

3. НЧ „Пробуда – 1941“ – ВГ „Кардамки“ – медал и парична награда

 

5. ПК „Европейски гласове, гр. Добрич – хор „Зорница“ – парична

 

награда

 

6. ПК „Радка Чаушева“ , Фолклорна  група „Добруджанка“, гр. Каварна – медал и парична награда

 

7. ФГ „Жарава“  ПК „Радка Чаушева“ , гр. Каварна- – парична награда

 

8. НЧ „Искра-1945“, село Врачанци – парична награда

 

9. ПК „Добруджански глас“, гр. Добрич-  ЖФГ – парична награда

 

10.ПК „Добруджански глас“ , гр. Добрич -  МФГ – парична награда

 

11.ПК „Добруджански глас“- гр. Добрич – цялостно представяне – медал и парична награда

 

12. КП, гр. Ген Тошево – ГАФ „Здравец“ – парична награда

 

13. ПК „Калинка Вълчева“ , гр.Добрич– певческа група – парична награда

 

14. НЧ „Светлина – 1952“, с. Галата,  област Ловеч – ЖФГ – парична награда

 

15. НЧ „Светлина – 1952“, с. Галата, област Ловеч – ДФГ – парична награда

 

16. КП „Хан Кардам“ , с. Кардам, ФГ Яница – парична награда

 

17. НЧ „Свобода“, с.Граничар, община Шабла – медал и парична награда

 

 

 

Танцови групи

 

1. ПК „Добруджански глас“, гр. Добрич – танцов състав – парична награда

 

2. ПК „Европейски гласове“ , гр. Добрич- танцов състав – медал и парична награда

 

 

 

Инструментални изпълнения

 

1. Стефан Георгиев, СУ „Кл. Охридски“ – парична награда

 

2. Светозар Михайлов, СУ „Кл. Охридски“ – парична награда

 

3. Младен Огнянов, с. Галата, област Ловеч – парична награда

 

 

 

Индивидуални изпълнения

 

1. Николай Петров – СУ „Кл. Охридски“ – парична награда

 

2. Росица Кръстева – НЧ „Свобода – 1940“, с.  Граничар – парична награда

 

3. Недялка Тодорова – ПК „Р. Чаушева“, гр. Каварна – парична награда

 

4. Иванка Димитрова – ПК „Европейски гласове“, гр. Добрич – парична награда

 

5. Марийка Иванова – ПК „Европейски гласове“, гр. Добрич – парична награда

 

6. Ивайло Тодоров – ПК „Р.Чаушева“ – гр. Каварна – парична награда

 

7. Евгени Добринов  - НЧ „Светлина – 1941“ гр. Ген. Тошево – парична награда

 

8. Пенка Йорданова – ПК „Здравец“, гр. Ген. Тошево – парична награда

 

9. Аделина Иванова , с. Галата, област Ловеч – парична награда

https://pronewsdobrich.bg/desetki-medali-i-parichni-nagradi-poluchiha-uchastnitsi-vav-folklorniya-sabor-kray-dobrudzhanskoto-selo-debrene-p343822

предишна
  • Стожер
    18° C
    предимно ясно
  • Победа
    18° C
    предимно ясно
  • Карапелит
    18° C
    предимно ясно
  • Овчарово
    18° C
    предимно ясно
  • Ведрина
    18° C
    предимно ясно
следваща
#
#
Нагоре