Състезание „Да играем безопасно“ по Националната програма „Работа на полицията в училищата“ ще се проведе в с. Победа

26.05.2026

Заключително мероприятие по Националната програма „Работа на полицията в училищата“ под надслов „Ваканция, здравей! Да играем безопасно“ ще се проведе утре, 27 май, от 11 часа в двора на Обединено училище „Добри Войников“ в с. Победа Община Добричка. Организатори на събитието са Второ районно полицейско управление и Община Добричка чрез Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни.

В надпреварата ще се включат отборите на домакините от с.Победа, ОУ „Стефан Караджа“ с.Житница, СУ „Н.Вапцаров“ с.Карапелит, ОУ „Отец Паисий“ с.Батово и  ОУ „Хр.Ботев“ с.Стожер.

Състезателната част включва 5 игрови модула : игра за проверка знанията за закона,  за наблюдателност,  за бързина, съобразителност и безопасност, за екипна работа и за  логика и сръчност.

Вече 26 години инспекторите от Детска педагогическа стая от Област Добрич работят по Националната програма „Работа на полицията в училищата“, създавайки у децата модели за безопасно поведение.

предишна
следваща
Информационна кампания €вро 2026
Нагоре